آموزش فیبروز ابرو

 

نوین ترین متد چهره آرایی توسط فیبروز ابرو

 

در حرفه آرایش و چهره آرایی نوین آموزش فیبروز ابرو یکی از متد های آرایش ابرو به وسیله اعمال سایه یا هاشور به شیوه دستی است. این روش برای برطرف نمودن ایرادات و نواقص ابرو به شیوه موقت می باشد و اگر چه دوست داشته باشید می توانید برای داشتن ابرو های زیبا به صورت همیشگی مبادرت نمایید. برای اعمال خطوط باریک و جذاب در این شیوه، قلم میکروبلیدینگ به کار برده می شود.

 

اساس کار فیبروز ابرو در صنعت چهره آرایی

پایه این کار تزریق جوهر به بخش زیرین پوست و وضع حالتی مشابه تار مو در ابرو ها می باشد. در این متد اعمال خطوط از قسمت تاج ابرو شروع می شود.

هر خط با اعمال ۲ مرتبه تمدید سپس به وسیله رنگ به آن شوک وارد شده و بعد از ۳ الی ۴ دقیقه زمان نیاز است تا ابرو ها رنگ بگیرند. بعد از پایان این بخش آرک و دم ابرو کشیده شده و رنگ می شوند. کلیه مراحل اعمال آموزش فیبروز ابرو به گونه پوست در اشخاص مختلف متمایز است.

اصطلاح فیبروز ابرو در صنعت آرایشگری

 

در اصطلاح واژه فیبروز ابرو متشکل از دو قسمت فی و بروز می باشد که فی از اسم موسسه ای در صربستان که این تکنیک را برای جذابیت و زیبایی هر چه تمام تر ابرو اختراع نموده است گرفته شده و بروز به مفهوم خط ابرو می باشد.

در صورت به کارگیری از رنگ های با کیفیت و عرضه دهنده خدمات زیبایی متبحر می توان این تکنیک را یک شیوه بدون عیب مدنظر قرار داد تنها مسئله ای که امکان دارد منتقدان به این متد وارد نمایند این است که اعمال آن بر روی ابرو هایی که دارای هاشور یا تاتو هستند مقدور نخواهد بود.

بهتر است برای انجام این کار به مراکز معتبر رجوع نمود در غیر این صورت به کارگیری از خدمات نامعتبر سبب آسیب به پوست، بد حالت نمودن ابروها می شود و چون تیغ به کار برده شده برای این کار بسیار تیز است است اگر توسط شخص مبتدی این کار انجام گیرد سبب آسیب به دست پیگمنتر می شود.

انواع فیبروز ابرو

 

فیبروز ابرو دارای اقسام متنوعی است که تعیین هر کدام از آنها بایستی هماهنگ با شکل صورت و نیز ابرو های نچرال شما انجام گیرد.

•مدل Spine-3

این نوع که به تیغ ماهی نیز شهرت دارد در قسمت پایانی ابرو زده می شود، در حقیقت نقطه مرکز دقت فرد عرضه کننده خدمات هاشور ابرو با این تکنیک، بخش انتهای ابرو می باشد.

•مدل Spine-5

یکی از انواع فیبروز ابرو مدل Spine-5 می باشد که این مدل به اسم مدل ابروی آسیایی شهرت یافته است. مرکز توجه این نمونه تنها به بخش پایین ابرو و میان بخش آغازی ابرو تا خمیدگی ابرو ها می باشد.

•مدل Spine-6

به این نوع نیز ابروی کلاسیک هم گفته می شود که درآن بخش فوقانی خمیدگی ابرو مرکز توجه واقع شده است.

•مدل Upper Spine

از دیگر انواع فیبروز ابرو می توان Upper Spine را نام برد. بر عکس روش های قبل که هر کدام به گونه ای بر بخش فوقانی ابرو فوکوس می نمودند ، در این مدل مرکز توجه کار بخش بالایی ابرو بوده و کلیه خطوط هاشور در سمت بالا ایجاد می شود.

عوامل موثر در ماندگاری و دوام فیبروز ابرو

 

قطعا نخستین سوالی که برای هر شخصی که مبادرت به فیبروز ابرو می نماید پیش می آید این است که دوام آن به چه میزان است؟ دوام این شیوه به فاکتور های بسیاری وابسته است ولی در حالت عادی می توان ماندگاری آن را تقریبا ۶ ماه الی ۱ سال مدنظر قرار داد.

دلیل دوام تقریبا پایین این شیوه در قیاس با شیوه های دیگر عمق اندک خطوط وضع شده در آن به علت ایجاد یک وضعیت طبیعی در ابرو ها می باشد، به همیک جهت اگرچه خطوط هاشور در این متد به شکل عمقی تر وضع شوند و از جوهر های رنگی مدرن و با ماندگاری بسیار بالا استفاده شود می توان شاهد دوام بیشتر این شیوه شد.

•نوع پوست

یکی از عوامل موثر بر ماندگاری فیبروز ابرو می توان به نوع پوست اشاره نمود. در خصوص پوست های چرب، دوام این روش کمتر می باشد در این صورت مطلوب است اشخاصی که پوست جربی دارند پیش از اعمال این روش برای بالا رفتن ماندگاری آن از اسکراب پوستی استفاده نمایند.

•عمق هاشور

همانگونه که مستحضرید اگرچه عمق هاشور بیشتر باشد دوام آن هم بیشتر خواهد بود.

•اعمال تغییرات هورمونی در بدن

در دوران هایی نظیر قاعدگی، شیردهی و بارداری که هورمون ها دستخوش تغییرات قابل ملاحظه ای هستند، در صورت اعمال فیبروز ابرو نباید توقع دوام زیادی را در این شرایط داشت. در این صورت مطلوب است اعمال این گونه هاشور توسط این متد به وقت دیگری بعد از سپری شدن این دوران محول شود.

•جنس و سطح کیفی رنگ های استفاده شده در آموزش فیبروز ابرو

از دیگر عوامل موثر بر ماندگاری فیبروز ابرو جنس و سطح کیفی رنگ های به کار برده شده در آن را می توان نام برد. در این متد رنگ های به کار برده شده از مواد معدنی تولید شده اند. این رنگ ها مخصوصا در خصوص مارک های موثق بدون هر نوع مواد زیان بخش می باشند و جذب آن روی پوست به آسانی انجام می شود.

رنگ این روش کاملا نچرال بوده و هماهنگ با رنگ پوست و موی طبیعی شخص تعیین می شود. در بعضی از شیوه های تصحیح و جذاب سازی ابرو بعد از پاک شدن اثر تاتو یا هاشور ، ته رنگ قرمزی به شیوه نامطلوبی روی پوست برجای می ماند ولی در این شیوه پاک شدن رنگ به شیوه کاملی انجام می گیرد و آثار ناخوشایندی بعد از پاک شدن در آن مشاهده نمی شود.

آشنایی با کاربرد های فیبروز ابرو

 

فیبروز ابرو در خصوص اشخاص به تفسیر زیر می تواند اعمال شود:

اشخاصی که ابرو های کم پشت و کم حجمی دارند و دوست دارند ابروهای پری داشته باشند.
کسانیکه دوست دارند به آرک ابروهای خویش شکل دهند.
اشخاصی که برای اعمال جذابیت در ابرو های خویش در پی متدس هستند که به آسانی بتوان آن را پاک نمود.
افرادی که دارای ابرو های ناهماهنگی هستند.
اشخاصی که در پی شیوه های دستی با دقت بسیار برای اعمال هاشور ابرو هستند.
کسانیکه که در خصوص حالت ابرو های خود در پی اعمال تغییر حالت مطلوب و زود به زود می باشند.
بانوانی که به ابرو های مصنوعی تمایلی نداشته و نمود نچرال و زیبایی کار در خصوص هاشور ابرو برای آنها در اولویت قرار دارد.
اشخاصی که در پی شیوه ای با درد و التهاب کمتری هستند.

مراحل آموزش فیبروز ابرو به صورت تخصصی

 

همانگونه که می دانید آموزش فیبروز ابرو در حال حاضر یکی شیوه های پر استفاده و مقبول است که به وسیله اکثر خانم ها صورت گرفته و سبب می شود صورت آنها با حفظ وضعیت عادی ، فرم مطلوب تری به خود بگیرد.

برای اعمال فیبروز ابرو چند مرحله راحت اما مقداری حساس پیش روی شخص است که اگرچه به صورت مطلوبی انجام شود برآیند مطلوبی هم نصیب شخص می شود.

اگر تمایل دارید این عمل را برای اطرافیان خود اعمال نمایید و او از کلیه مراحل آگاهی دارد که هیچ، ولی اگر این کار را برای کس دیگری می خواهید انجام دهید نخست بایستی با او در خصوص شیوه اعمال کار ، مدل ابرو، رنگ مورد نظر گفتگو نمایید. بعد از این نوبت به توازن سازی ابرو ها می رسد.

بعد از آن بایستی بر روی ابرو ها بی حسی گذاشته شود. در این مرحله از کار می توانید بی حسی را هم پس و هم پیش از توازن سازی ابرو اعمال نمایید. مقدار زمان اعمال این کار وابسته به سرعت عمل پیگمنتر دارد. برای بی حسی کامل شخص تقریبا ۱۵ الی ۲۰ دقیقه زمان لازم است و پس از آن با یک دستمال روی ابرو ها را به صورت کامل تمیز نمایید.

تعیین سوزن مناسب برای فیبروز

در مرحله چهارم از آموزش فیبروز ابرو نوبت به تعیین سوزن مطلوب برای این کار می باشد. مطلوب ترین سوزن برای این کار تیغ مدل U می باشد که به وسیله آرایشگر های متنوعی هم توصیه شده است. اگرچه تیغ مدل اسلوب هم به کار برده می شود ولی اگر تمایل به اعمال کار تخصصی تری دارید بایستی مدل U را به کار بگیرید.

در مرحله بعد، تعیین قلم متناسب و قرار دادن سوزن در آن صورت می گیرد. تو این مرحله توجه نمایید که سوزن در محل قرارگیری خود کاملا محکم شده باشد. زیرا امکان دارد در زنان کار تکان بخورد و فرم ابرو را به هم بریزد.

تعیین رنگ مناسب برای کار

 

در مرحله بعدی آموزش فیبروز ابرو نوبت به تعیین رنگ مطلوب می رسد. این رنگ ها همواره شکلاتی، قهوه ای روشن، یا تیره می باشند. رنگ های ذکر شده جز رنگ های مطلوب و پر استفاده در فیبروز ابرو می باشد. اگرچه تعیین رنگ مطلوب کاملا به رنگ پوست فرد مورد نظر که می خواهد این عمل را انجام دهد وابسته است و پیگمنتر بایستی آن را تفکیک نماید.

امکان دارد رنگ پوست شخصی روشن باشد و رنگ های ذکر شده در بالا برای او جذاب و زیبا نباشند. در این شرایط پیگمنتر و مشتری بایستی در خصوص تعیین رنگ مورد نظر با هم دیگر مشورت نمایند و تصمیم درست را بگیرند.

مسئله عمده ای که در تعیین رنگ فیبروز وجود دارد این است که در فیبروز ابرو همواره رنگ بایستی یک درجه تیره تر تعیین شود زیرا که این متد بصورت دستی صورت گرفته و احتمال ریزش ابرو وجود دارد. اگر ابرو رنگ تیره تری داشته باشد ریزش آن سبب می شود ابرو کم حجم تر و کم رنگ تر مشاهده نشود.

در مرحله هفتم آموزش فیبروز ابرو قرار دادن رنگ در درب کوچک انگشتی است. بعد از قرار دادن رنگ باید تیغ سیستم مورد نظر را به آهستگی در آن قرار داد تا مقداری رنگ را به خود جذب نماید. زیرا که اگر رنگ از حد طبیعی زیادتر باشد فقط سبب پخش آن بر روی پوست شده و هیچ گونه زیبایی آنچنانی نخواهد داشت.

کشیدن خطوط مویی و نازک

در مرحله بعدی فیبروز ابرو باید به آهستگی و با توجه بسیار آغاز به کشیدن خطوط مویی و نازک در بخش های تعیین شده نمود. این خطوط هم در سمت رویش ابرو و هم اندکی متفرق کشیده می شود تا در نهایت فدم طبیعی و زیباتری داشته باشد.

از این که از کدام بخش آغاز نمایید به خود شخص وابسته است ولی همواره پیگمنتر ها از تاج ابرو آغاز می نمایند و به همین منوال لاین ترنزیشن و اسپاین را تکمیل نموده و یا نخست ابرو را می کشند. به هر صورتی که برای شخص راحت تر است این خطوط بایستی رسم شوند تا ابرو فرم مطلوب و زیبایی به خود بگیرد.

در این میان ملاحظه نمایید که زاویه دست در این متد بسیار حائز اهمیت است و اگر دست به صورت عمودی قرار گیرد رنگ در بخش سطحی تر پوست قرار گرفته می شود. افزون براین نیروی دست بایستی اندکی بیشتر باشد تا تیغ و رنگ تاثیر مطلوب تری بر جای بگذارند.

نحوه کشیدن خطوط با قلم

 

بهتر است برای مطلوب تر و زیباتر کشیدن خطوط، قلم را بهتر است در میان انگشتان مقداری بچرخانید تا حالت قوس به خود گرفته و روی کار مسلط تر باشید. اگرچه به کلیه موارد ذکر شده دقت نمایید احتمال ریزش رنگ تا حد زیادی کاهش می یابد.

بعد از اعمال خطوط باید مقداری رنگ را بر روی ابرو های قرار داده و چند دقیقه منتظر مانده تا کاملا بر روی ابرو ها تاثیر نماید. بعد از آن به وسیله یک دستمال رنگ موجود بر روی ابرو ها را پاک نمود تا قشر پوست به حالت معمولی خود برگردد. وهله آخر آموزش فیبروز ابرو بررسی خطوط کشیده شده می باشد.

به صورتی که اگر محلی کم رنگ یا اصلا رنگ نگرفته باشد دوباره بایستی آن را تصحیح و کامل نمود. اگر پوست شخصی که فیبروز ابرو انجام داده است چرب باشد در صورت به کار گیری مجدد از فیبروز امکان دارد باز هم به صورت مطلوبی رنگ به پوست جذب نشود. در این صورت مطلوب ترین راهکار بکارگیری رنگ هایی است که غلظت بیشتری دارند .

پایان کار ابروها

بعد از پایان کار ابروها، آن ها را با دستمال تمیز نموده و از روبرو به صورت فرد نگاه کنید تا اگر مسئله ای وجود داشته باشد یا محلی احتیاج به کار بیشتری داشته باشد آن را برطرف نمود.

آموزش فیبروز ابرو چیست و به چه نحوی می باشد؟

فیبروز ابرو یکی از متدهای آرایش ابرو است که از طریق سایه یا هاشور و به روش دستی انجام میشود.این روش برای رفع نواقص ابرو بصورت موقت میباشد.

آیا بعد از آموزش و یادگیری فیبروز ابرو میتوانیم سالن زیبایی تاسیس کنیم ؟

خیر،برای این کار حتما باید دوره های آرایش و پیرایش را که در هفت مرحله است گذرانده باشید.

میزان ماندگاری فیبروز ابرو به چه مواردی بستگی دارد؟

یک عمق هاشور برای اینکه تاتوکار بتواند قلم را تا عمق بیشتری در پوست فرو ببرد،دوم نوع پوست فرد است که هر چه پوست چرب تر باشد میزان ماندگاری کاهش پیدا میکند و سوم نوع رنگ استفاده شده که هر چی کیفیت بهتری داشته باشد ماندگاری بیشتر خواهد شد.

آیا آموزش فیبروز ابرو با آموزش میکروبلدینگ متفاوت است؟

فیبروز ابرو زیر مجموعه میکروبلیدینگ است ولی تفاوت هایی با هم دارند که در فیبروز بجای سوزن از تیغه های بسیار ضعیف استفاده میشود و دوم اینکه در فیبروز رنگدانه ها به عمق کمتری از پوست میروند و همین باعث ماندگاری کمتر نسبت به میکروبلیدینگ میشود.

آیا ابزارها و لوازم مورد نیاز هنگام آموزش فیبروز را باید خودمان تهیه کنیم ؟

خیر تمام این لوازم توسط آکادمی تهران تاتو در اختیار هنرجوها قرار میگیرد .

آیا امکان آموزش برای کسانیکه در شهر تهران سکونت ندارند فراهم است؟

آکادمی تهران تاتو نحوه برگزاری کلاسها را در زمان های متفاوت برگزار میکند تا همه علاقه مندان بتوانند شرکت کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code