آموزش میکروبلیدینگ

 

آموزش میکروبلیدینگ این روزها در صنعت آرایش و زیبایی جایگاه ویژه ای پیدا کرده است در خصوص روش های زیبا سازی ابرو است. با استفاده از این روش می توان ابروهای زیبا و منحصر به فرد را طراحی نمود و آنها را به حالت های پرپشت نشان داد. این کار در واقع به عنوان یک روش آرایش که به صورت نیمه دایم است شناخته می شود.

در گذشته خانم هایی که از ابرو های کم پشت رنج می بردند، برای رفع این نقیصه از مداد و یا ژل ابرو برای پرپشت نمودن بهره می بردند. استفاده از مداد و شاید موارد از این دست شاید هیچگونه عوارضی را به دنبال نداشته باشد، اما در دراز مدت آدم را خسته می کند و دیگر حوصله انجام آن را هر روز ندارد. علاوه بر آن نیز امکان دارد روزانه خطوط ابرو جابجا شده و آن زیبایی را که باید داشته باشند، نتوانند اجرا کنند.

میکروبلیدینگ چیست؟

امروزه یکی از روشهایی که جایگزین استفاده از مداد و ژل ابرو شده است میکروبلیدینگ است. روش جدید این امکان را دارد که به مدت یک سال شما را از آرایش روزانه و طراحی ابرو و …خلاص کنند. میزان تراکم ابرو با کمک آن بسیار بیشتر از حالت اصلی نشان داده و دیگر کم حجمی قبل به چشم مخاطب مشخص نخواهد بود.

در واقع این روش موجبات فراهم سازی طراحی های دلخواه را برای خانم های خوش چهره و خوش سلیقه مقدور می سازد. آموزش این روش حاوی از آن است که انجام روش یاد شده مستلزم ابزار های مخصوص است که طی یک فرآیند خاص انجام می شوند. برای آنکه از نتیجه ی کار بهتری برخوردار شوید به طور حتم باید زیر نظر متخصص آن را انجام و یا آموزش های لازم را ببینید.

شیوه پیاده سازی میکروبلیدینگ

  مکانیسم اثر میکروبلیدینگ به این صورت است که قلم مخصوصی برای این کار استفاده می شود که دارای حدودا ۱۰ سوزن بسیار ریز در نوک آن با سر شیب دار هستند. در واقع این سوزن ها علی رغم روشهای تاتو و … به داخل پوست نفوذ نمی کنند، بلکه بر روی سطح آن برس هایی مانند برش به وسیله ی کاغذ انجام می دهند. برش هایی که با این سوزن ها ایجاد می شود بسیار ریز می باشند. پس از آن رنگ دانه های مخصوص از طریق همین برش ها به لایه های زیرین هدایت می شود. زمانی که خطوط ریز بر روی ابرو ایجاد می شود، اینطور مشخص است که رویش ابرو ها را نشان می دهد.

میزان ماندگاری در آموزش میکروبلیدینگ

  میکروبلیدینگ در بالا بردن میزان ماندگاری بی تاثیر نیست. فیبروز نمودن ابرو ها به عنوان یکی از روش های نیمه دائمی در دنیا شناخته شده است. این مساله نشان می دهد این روش هم از عمر ابدی برخوردار نیست و پس از مدتی به طور کلی پاک خواهد شد و به ترمیم دوباره نیاز پیدا خواهد کرد. شاید برای بیشتر کسانی که در این حوزه در حال کارآموزی هستند و یا مشتریانی که می خواهند آن را بر روی ابروی خود اجرا کنند، این سوال پیش آمده باشد که اصلا میزان ماندگار آن چه مقدار است؟

شرایط مورد نیاز در ماندگاری میکروبلیدینگ

در پاسخ به این سوال قبل از هر چیز باید عنوان کرد که شرایط بدنی و پوست افراد و نیز موادی که استفاده می شود تاثیر بسیار زیادی در میزان طول عمر ابرو و بلاخص انجام روش میکروبلیدینگ دارد؛ اما اگر بخواهیم زمانی را برای این کار بیان کنیم باید گفت که یک سال تا یک سال و نیم میتواند دوام بیاورد.

خانم هایی که پوست صورت آنها چرب است از ماندگاری کمتری برخوردار است و نهایتا پس از یک سال باید آن را تکرار کنند و ترمیم سازی را انجام دهند، در مقابل خانم هایی که دارای پوست نرمال هستند تا ۱۸ ماه نیازی ترمیم ندارند و می توانند از آن لذت ببرند. نکته ای که در این میان باید به آن اشاره شود این است که آموزش دیدگان این روش باید مشتریان خود را از میزان ماندگاری و زمان مراجعات بعدی آگاه سازند تا قبل از محو شدن و یا کم رنگ شدن نسبت به ترمیم آن اقدام شود.

روش های پاک کردن میکروبلیدینگ

در آموزش میکروبلیدینگ یکی از سوالاتی که همیشه مطرح است پاک کردن این نوع آرایش ابرو است. در واقع پاسخ این سوال مثبت است و می توان آن را پاک کرد. پیگمنت ها مورد استفاده در این روش غالبا هیچ نوع تغییر رنگی بر روی پوست ایجاد می کنند و جای لک و یا هر مشخصه دیگری بر روی پوست باقی نمی ماند. برای آنکه آرایش به وسیله این متد را پاکسازی کرد از یک نوع حلال که مخصوص این کار است بهره می گیرند.

زمانی که فرآیند ترمیم صورت می گیرد در هفته اول نتیجه ی ابتدایی حاوی پر رنگ تر بودن ابرو می باشد که این امر کاملا طبیعی بوده و به مرور زمان این پر رنگی از بین رفته و ابرو ها به رنگ دلخواه و انتخابی مشتری در خواهند آمد. افرادی که این کار را انجام می دهند به هر دلیلی امکان دارد از انجام آن رضایت نداشته باشند. برای این کار می توان درخواست پاک کردن آن را داد. البته درخصوص پر رنگ تر بودن ابرو ها در روز های ابتدایی به هیچ وجه نباید نگران بود و این یک امر کاملا طبیعی می باشد پس از چند روز رنگ اصلی آن مشخص می شود.

نکات مهم در انجام آموزش میکروبلیدینگ

این نکات به طور کلی به دو بخش تقسیم خواهند شد، بخش اول آن مربوط به انجام میکروبلیدینگ و مراقبت های قبل از آن است و بخش دوم نیز به اقداماتی که بعد از انجام آن لازم است انجام شود. در ذیل هر کدام از آنها را به تفصیل برای شما بیان خواهیم کرد.

مراقبت های قبل از میکروبلیدینگ

به طور کلی برای آموزش میکروبلیدینگ باید قبل و بعد آن یک سری اقدامات را برای مشتریان آموزش داد تا با حصول نتیجه ی بهتری همراه باشند. مشتریان باید بدانند که از یک هفته قبل انجام آن نباید به هیچ عنوان موهای ابروی خود را بردارند. در دو هفته مانده به انجام کار این مطلب را آموزش می دهند که نباید طی مدت ذکر شده در مقابل آفتاب مستقیم قرار بگیرند و از حضور در مکان های با نور مستقیم و مداوم خودداری نمایند.

در هفته ی پایانی روش های زیبایی پوست از جمله فیشال، لایه برداری و پاکسازی پوست به هیچ عنوان نباید انجام شود. مصارف ویتامین A و محصولاتی که سرشار از رتینول هستند در یک ماه مانده به آن باید قطع گردند. در روزی که فرد برای انجام آن آماده می شود، نباید به باشگاه برود و از انجام ورزش خودداری نماید. انجام بوتاکس در سه هفته پایانی باعث عدم نتیجه ی مطلوب می شود که باید آن را مد نظر داشت.

روغن ماهی و ویتامین E به دلیل رقیق کردن زیاد خون از طرف پزشک متخصص منع مصرف دارند و از خوردن آنها در هفته ی پایانی باید خودداری کرد. نکته ای که باید در این میان به آن اشاره کرد این است که در دوران شیردهی و بارداری به دلایل پزشکی نباید این کار را انجام دهید. همچنین در سه روز مانده به آن هم از رنگ کردن مو و ابرو خودداری نمایید. با نظر داشت به رعایت مواردی که ذکر شد، باید در روز انجام این متد از مصرف مشروبات الکلی و داروهای ایبوپروفن و آسپرین ها و نیز قهوه دوری نمود.

مراقبت های بعد از آموزش میکروبلیدینگ

یکی از مهمترین قسمت های انجام میکروبلیدینگ مربوط به مراقبت های بعد از انجام آن است؛ که باید به صورت دقیق و با برنامه اجرا شود. یک هفته ی اول باید موارد زیر با دقت هرچه تمام تر انجام داد. در درجه اول باید در طول شبانه روز و در دو مرحله ابرو های خود را به آرامی و با استفاده از آب و صابون آنتی باکتریال شستشو دهید.

پس از هر بار شستشو باید به وسیله ی حوله ابرو ها را خشک و تمیز کنید. توجه داشته باشید که برای این کار مواد شوینده سیدی که خاصیت لایه برداری دارند استفاده نکنید، این مواد می توان باعث آسیب به ابرو شوند. قرار دادن روغن های مغذی مانند نارگیل در دو نوبت صبح و شب و نیز استفاده از روبالشی تمیز در جهت نتیجه بهتر خالی از لطف نمی باشد.

از دستکاری کردن ابرو های خود به جد خودداری نمایید. برای آنکه نتیجه بهتری عاید شما شود باید آموزش های داده شده را حتما رعایت کنید. در ادامه این توصیه ها برای مدت یک ماه نباید برای صورت خود لایه برداری و یا هرگونه اقدام اینچنینی انجام دهید. از انجام ورزش های سنگین برای مدت یک هفته و قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید اجتناب نمایید.

استحمام طولانی و بخار زیاد به مدت ده روز پس از انجام آن از خطرات احتمالی است که می تواند موجب عدم نتیجه دلخواه شود. همچنین از شنا کردن تا ده روز باید به طور حتم اجتناب نمود.

چگونه با میکروبلیدینگ ابروها را ترمیم کنیم؟

میکروبلیدینگ در ترمیم ابروها اهمیت فوق العاده ای دارد. به همین منظور در این بخش از مبحث قصد داریم چگونگی انجام آن را برای شما شرح دهیم. برای داشتن ابروهایی پرپشت و زیبا باید مراحلی که زیر آمده است را دنبال کنید.

•انتخاب متخصص مورد نظر

  برای انجام هرچه بهتر این کار باید در خصوص انتخاب متخصصان امر تحقیق و پرس و جو نمود. به طور کلی انجام این روش با توجه به اینکه دارای پیچیدگی ها و حساسیت های زیادی است، به مهارت و تخصص زیادی نیز نیاز دارد و هر کسی نمی تواند آن را انجام دهد. یافتن مراکزی که در این امر دارای مهارت می باشند در اولویت است. برای این کار از فضای مجازی و موتور جستجوگر گوگل کمک بگیرید. به طور حتم این روش مراکز مهمی را به شما پیشنهاد می دهد.

توصیه می شود در انتخاب مرکزی که آن ر انجام می دهند دقت زیادی داشته باشید، چرا که شما برای یک سال و یا یک سال و نیم این کار را انجام می دهید و لازم است مکانی که به انجا مراجعه می کنید و متخصصی که بر روی ابروی شما کار می کند داراری مهارت بوده و از هر نظر مورد تایید باشد.

در نظر گرفتن کلیه مدارک و سوابق فرد

  یکی دیگر از مواردی که باید مد نظر داشت این است که باید کلیه مدارک و سوابق فرد مورد نظر را در نظر گرفت. کسی که این کار را انجام می دهد اگر مهارت کافی را نداشته باشد علاوه بر اینکه بر زیبایی شما تاثیر زیادی دارد، باعث می شود که سلامتی شما نیز در معرض خطر بیافتد. یکی دیگر از مواردی که در بخش انتخاب متخصص مورد نظر باید به آن توجه داشت، بررسی سوابق و نمونه کار هایی است که انجام داده است.

نمونه کارهای انجام شده را معمولا در شبکه های اجتماعی و یا سایت هایی که دارند، برای جذب مشتری قرار می دهند که می توانید با مراجعه به آن با اطمینان بیشتری متخصص خود را انتخاب کنید. در این میان بررسی نظرات مشتریان به عنوان بیات تجربیات آنها کمک بسیار بزرگی به شما است. یکی از مواردی که در نزد بسیاری از مشتریان اهمیت زیادی دارد قیمت انجام میکروبلیدینگ است.

با مقایسه بین کیفیت کار متخصصان و قیمت های پیشنهادی آنها، انتخاب برای شما راحت تر خواهد بود. ولی در نظر داشته باشید کاری که که شما انجام می دهید برای نزدیک به دوسال است و صرف پرداخت یکم هزینه ی بیشتر نباید شما را از کیفیت کار غافل کند.

• بخش دوم: آمادگی برای آموزش میکروبلیدینگ

برای انجام میکروبلیدینگ و آمادگی های مربوط به آن لازم است قبل از شروع کار یک جلسه مشورتی را با مشتریان برگزار گردد. توضیحاتی در رابطه با چگونگی انجام کار و نوع رنگی که به کار می برند در کاهش استرس افراد تاثیر زیادی دارد. برای آنکه مشتریان از فرآیند نهایی کار رضایت بیشتری داشته باشند باید به طور حتم کلیه موارد مراقبتی را رعایت کنند.

بدیهی است که عدم رعایت هر کدام از آنها امکان دارد باعث بروز عوارض هایی بعد از ترمیم ابرو می شود. لازم به ذکر از مواردی که باید قبل از انجام آن مدنظر افراد باشد، در مباحث بالا به طور کامل آموزش داده شده است. برای آمادگی در این بخش از کار و مشاوره بهتر باید با حالت طبیعی به متخصص خود مراجعه کنید. چرا که تشخیص متخصص با چهره ی طبیعی و بدون آرایش راحت تر و مثمر ثمرتر خواهد بود.

• بخش سوم: فرآیند آموزش میکروبلیدینگ

این کار همانطور که گفته شد به وسیله قلم مخصوصی که بر روی آن سوزن های ریزی قرار دارد خراش هایی را بر روی پوست ایجاد کرده و با نفوذ رنگدانه ها در زیر لایه پوستی ابرو ها را رنگ می کند. در روز انجام این فرآیند آموزش های لازم برای موارد منع مصرف و اقدامات لازم تشریح خواهد شد.

• بخش چهارم: مراقبت‌های بعد از میکروبلیدینگ

بخش پایانی Microbuilding training به مراقبت های بعد از آن تعلق دارد. مراقبت های بعد از انجام کار دارای اهمیت زیادی می باشد که باید آنها را به دقت انجام داد. نحوه ی استحمام کردن، زمان مناسب برای آرایش، نحوه ی شستشو، نوع موادی که می توان به وسیله ی آنها شستشو را انجام داد و …از جمله ی مواردی هستند که باید آنها را مدنظر داشت.

 

میکروبلیدینگ چیست و آموزش آن به چه روشی انجام میشود؟

میکروبلیدینگ یک روش تاتو است که توسط یک ابزار دستی ساخته شده از چندین سوزن ریز برای افزودن رنگدانه نیمه دائمی روی پوست استفاده میشود.

بعد از اتمام دورهای آموزش میکروبلیدینگ چه مدرکی دریافت میکنیم؟

بعد از اتمام کلاسها توسط آکادمی تهران تاتو مدرک فنی و حرفه ای میکروبلیدینگ به شما هنرجویان عزیز ارائه میشود.

آیا آموزش میکروبلیدینگ بصورت عملی انجام میشود؟

بله تمام مراحل بصورت عملی انجام میشود البته در مراحل اولیه توسط مربی و در مراحل بعد توسط هنرجویان و زیر نظر مربی انجام میپذیرد.

آموزش میکروبلدینگ به روش فیبروز در چند مرحله انجام میشود؟

در ابتدا باید صورت از هر مواد آرایشی پاک شود،قرینه سازی مهمترین بخش کار است که باید انجام بشود،طراحی ابرو با درخواست مشتری و آناتومی چهره فرد،بی حس کردن ناحیه ابرو،انتخاب رنگ مناسب و ساخت آن و …

ویژگی های خاص آموزش میکروبلیدینگ چگونه میباشد؟

تئوری و عملی کار بر روی لاتکس میکروبلیدینگ،کار با انواع سوزن بلید و کارتریج،شناخت تمام تجهیزات تاتو ابرو،انجام کار عملی هنرجو روی مدل زنده با نظارت دقیق و شناخت انواع رنگ ها توسط بهترین کمپانی های روز دنیا

آیا برای افرادیکه شاغل هستند امکان شرکت در کلاسها وجود دارد؟

بله آکادمی تهران تاتو با برنامه ریزی برای افراد شاغل کلاسهایی را در آخر هفته برگزار میکند تا شما عزیزان بتوانید در این کلاسها شرکت کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code