تاتو بدن

انواع مدل ها و نمونه های متنوع تاتو بدن

تاتو بدن امروزه بسیار فراگیر شده است و یک ترند مشهور در سال های اخیر تبدیل شده است. نگهداری های پس از تاتو نقش موثری در حفظ تندرستی شخص و جذاب نگه داشتن پوست و تاتو دارد که بایستی به ان توجه نمود.

تاتو امروزه توانسته هواداران بسیاری را برای خود به دست آورد، این عمل افزون بر اینکه شیوه ای برای نمایش دادن خصوصیات شخصی است به یک نشان هنری هم مبدل شده است.

برای اعمال تاتو همواره از یک سوزن برای داخل نمودن جوهر به زیر پوست استفاده می نمایند. هر موقع که محلی از پوست باز شود معمولا مسیر را برای ورود انواع عفونت ها و آلودگی ها باز می نماید. نگهداری های پس از تاتو می تواند از ایجاد این عفونت ها ممانعت به عمل آورد.

انجام کار تاتوکار

پس از انجام کار تاتوکار بایستی یک قشر باریک وازلین را بر روی تاتوی شما بکشد و پس از آن مکان تاتو را با یک بانداژ یا یک پوشش پلاستیکی پوشش دهد این عمل از ورود انواع میکروب و عفونت به پوست جلوگیری می نماید و از برخورد با لباس و تحریک شدن آن حفاظت می نماید.

بایستی چند ساعت این پانسمان روی تاتو بماند این عمل سبب جذب هر نوع جوهر اضافی که از تاتو نشر شده است می شود. پس از گذشت چند ساعت می توانید پانسمان را از روی تاتو بدن بردارید.

نخست دست های خود را با آب ولرم و صابون تمیز بشویید، پس از آن به آهستگی تاتو را با صابون بدون عطر و آب شستشو نمایید. پوست را به آهستگی با یک پارچه نرم خشک نمایید. به میزان کمی وازلین روی محل تاتو بزارید.

دستگاه تاتو بدن چیست؟

در حال حاضر تاتو بدن نسبت به گذشته بسیار جالب و شگفت انگیزتر شده است. خالکوبی ها مدل های تقریبا تزئینی بر روی پوست می باشند که این تزئینات دربردارنده نشانه ها، سمبل ها و حروف الفبایی است و با ضربه زدن به قشر خارجی پوست و رها نمودن رنگ ویژه انجام می گیرد.

دستگاه تاتو بدن منحصرا برای این کار طراحی شده است چرا که می تواند خیلی فوری حرکت نماید و زیاد کسل کننده نباشد و بدون هیچ گونه مسئله و مشکلی پوست را خالکوبی نماید.

برحسب معمول انواع مختلفی از این سیستم های خالکوبی وجود دارند که بعضی از آن ها دارای سوزن های تیزی می باشند، برخی از این دستگاه تاتو بدن بیشتر از یک سوزن دارند. سیستم های تاتوی تک سوزنی برای خالکوبی هایی که به صورت پیچیده و یا به مدل های ریزی احتیاج دارند متناسب نخواهند بود.

دستگاه تک سوزنی

این دستگاه تک سوزنی همواره برای خالکوبی های نوین پیشنهاد می شوند. لازم به ذکر است که سوزن ها بایستی پس از هر بار به کارگیری تعویض شوند. گاهی اوقات در صورت فقدان رعایت نکات بهداشتی و ایمنی، سوزن های خالکوبی خیلی خطر ساز و خطرناک می باشند که می تواند منتهی به عارضه ها و عفونت های شدید شوند.

به هیچ عنوان نبایستی این سیستم های تاتو بدن را به کار برد ولو اینکه مطمئن شوید که سوزن های به کاربرده شده عاری از هر نوع آلودگی و عفونت می باشند. در حقیقت این وسیله تفنگ مانند بوده که مدل ها و طرح های و همچنین سبک های متنوع تاتو را بر روی بدن ایجاد می نماید.

نکات عمده قبل از تاتو بدن

پیش از انجام تاتو بدن بایستی نکات عمده ای را مورد نظر قرار داد و با دانش قبلی این کار را انجام داد:

•از عمده ترین نکات قبل از تاتو بدن تعیین طرح تاتو می باشد که احتمالا برای هر کسی که قصد زدن تاتو روی بدن خود را دارد به یک دغدغه تبدیل شده باشد. پیش از تعیین تاتو بایستی از مفهوم طرح خود آگاه باشید.

بیشتر نشانه ها و علامت ها معنی متمایزی دارند. مدل تاتو بایستی همان حسی را که در درون شما است را منتقل نماید.

•شخصی که کار تاتو را انجام می دهد بایستی یک نقاش حرفه ای باشد. تا در خصوص طرح ذهنی خود اطلاعاتی به وی بدهید و او بتواند یک تصویر ویژه برای شما طرح ریزی نماید.

•مکان مورد نظر برای تاتو را به صورت مطلوب و درستی تعیین نمایید. تاتو را در محلی از بدن اعمال نمایید که در هر وضعیت و موقعیت از زندگی احساس راحتی داشته باشید.

تعیین تاتو آرتیست

•پیش از تعیین تاتو آرتیست قطعا بایستی نمونه کار های او را وارسی نمایید و از پاکیزه بودن و صحت محیط اطمینان حاصل نمایید.

•از دیگر نکات قبل از تاتو که بایستی به آن توجه نمود ضد عفونی کردن ابزار و وسایل است که مسئله خیلی مهمی است، وگرنه امکان دارد دستخوش عارضه ها و صدمات غیر قابل جبران شوید.

قبل از اعمال تاتو بدن آزمایش خون دهید. اگرچه به دیابت، هپاتیت و کم خونی مبتلا هستید بهتر است تاتو را انجام ندهید.

•حدود یک شبانه روز پیش از تاتو از قرص های رقیق کننده خون نظیر آسپرین استفاده ننمایید.
•پس از تاتو بانداژ را دست کم تا ۲ ساعت نگه دارید. باند از وارد شدن آلودگی و عفونت به درون زخم پیشگیری می کند.

•از نکات قبل از تاتو بدن این است تا ۲۴ ساعت از شستن تاتو اجتناب نمایید و اینکه تاتو خویش را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید.

•اشعه ماورا بنفش سبب ناپدید شدن و زایل شدن مدل تاتو می شود.

نکات مهم بعد از تاتو بدن

بعد از تاتو بدن بایستی نکات عمده ای را مدنظر قرار داد و به آنها توجه نمود که عبارتند از:

•نکته عمده پس از تاتو ندامت پس از آن است که همواره مسئله ای طبیعی است. دست کم نیمی از اشخاص که تاتو انجام داده اند بعد از چند سال از مدل تاتو خود دلزده می شوند.

در این وضعیت برخی اشخاص برای مدل جدید تاتو مبادرت می نمایند و برخی دیگر تمایل دارند آن را کاملا پاک نمایند.

•از نکات عمده بعد از تاتو بدن یافتن راهی برای پاک نمودن آن است.

•برای زایل نمودن و پاک کردن نمودن موقتی تاتو مواد متنوعی موجود است که تا زمان شستن آن موثر می باشند. ولی مطلوب ترین شیوه برای از بین بردن دائمی تاتو لیزر می باشد.

تعداد جلسات پاکسازی تاتو بدن

لیزر بدون تولید زخم یا جای سوختگی جوهر تاتو را در زیر پوست متلاشی نموده و سبب از بین رفتن آن می شود. تعداد جلسات پاکسازی تاتو بدن به رنگ و اندازه و همچنین مدت زمان هر جلسه کاملا متغیر است.

•از دیگر نکات عمده بعد از تاتو بدن این است که برخی از رنگ ها نوین امروزی مانند رنگ پاستیلی، رنگ های سفید یا بسیار روشن پاک نمی شوند در صورتی که با رنگ سیاه یا قهوه ای تلفیق شوند.

•پس از هر جلسه لیزر پوست قرمز و دچار تورم می شود که پس از چند روز التیام می یابد‌
•از دیگر نکات بعد از تاتو این است که بایستی در محل مدنظر از پماد های بازسازی کننده استفاده نمود. در مقابل نور مستقیم خورشید واقع نشوید تا از ایجاد لک پیشگیری شود.

معرفی انواع سبک های مختلف تاتو بدن

تاتو بدن معمولا دارای انواع مختلفی است که از زمان های خیلی قدیم در میان مردم رواج یافته است که در زیر به آنها خواهیم پرداخت:

•تاتو سنتی که در گذشته های دور به شیوه خالکوبی بر روی بدن صورت می گرفته است جز نخستین نوع تاتو بوده است.

•تاتو رئالیسم یکی از نادر ترین و شگفت انگیز ترین طرح ها که امروزه انجام می شود، این نوع تاتو تصاویر عکاسی را به خالکوبی روی بدن مبدل می سازد که معمولا خیلی سخت هم انجام می گیرد.

•یکی از انواع سبک های تاتو بدن آبرنگی است. مسلما یکی از نوین ترین موارد افزوده شده به دنیای تاتو می باشد. در این گونه تاتو بایستی شخص از تبحر ویژه ای برخوردار باشد چرا که آنها از روال هنری ناشی از بوم یا کاغذ ایده می گیرند.

پیشینه انجام خالکوبی

هر چند به کارگیری خالکوبی بدن از پیشینه طولانی برخوردار است اما در این سال ها با مدنظر قرار دادن بعضی مزایای ویژه که تاتو در پوشش دهی نازیبایی های بدن دارد ناظر به کارگیری آن به صورت جدی در طب پزشکی هستیم.

برای انجام تاتو روی بدن مدل ها، طرح های متنوعی موجود است که هرکس می تواند به آسانی با علاقه و سلیقه خود مطلوب ترین نوع آن را برگزیند.

چگونگی نحوه استحمام پس از تاتو بدن

مواظبت های مطلوب پس از اعمال تاتو بدن در حفظ رنگ تاتو و پیشگیری از عوارض و عفونت بسیار تاثیر گذار است. یکی از پرسش هایی که امکان دارد پس از اعمال تاتو برای هر کسی پیش آید این است که چطوری با تاتو نو می توان به حمام رفت؟

بهتر است تا ۳ روز پس از این کار از شستشوی محل تاتو یا استحمام پیشگیری نمود. پس از ۳ روز می توانید به ترتیب زیر به حمام رفت:

•بانداژ یا پانسمان مربوطه بر روی تاتو را بردارید به هیچ عنوان با این بانداژ حمام نکنید.

•به وسیله یک صابون بدون بو، ملایم یا شامپو بچه آن را بشویید. لازم به ذکر است که فقط با دست روی ان بکشید و از لیف به هیچ عنوان استفاده نکنید و پس از آن به آهستگی روی آن را خشک نمایید.

•بهتر است با آب خنک یا ولرم استحمام نمایید زیرا که آب داغ سبب درد و سوزش محل تاتو شده و نیز امکان دارد رنگ آن را کم رنگ تر نماید.

شستشوی محل تاتو

•تا حتی الامکان مدت زمان دوش گرفتن را کاهش دهید و تلاش نمایید آب به صورت مستقیم روی تاتو نریزد.

•پس از پایان حمام برای مقداری آب یخ روی تاتو خود قرار دهید این عمل سبب ثابت ماندن رنگ تاتو می شود.

•پس از استحمام فوری تاتو بدن خویش را با یک حوله نرم به آهستگی خشک نمایید به هیچ عنوان حوله را بر روی تاتو نکشید تنها روی تاتو خیلی آرام قرار دهید و بردارید.

•پس از خشک نمودن محل تاتو بهتر است مقداری پماد بزنید، یک قشر بسیار باریک از پماد کافی است و بعد از آن بگذارید که تاتو نفس بکشد.

آشنایی با اقسام گوناگون تاتو بدن

تاتو بدن در حال حاضر بسیار معروف بوده و با اقسام طرح ها و مدل های متنوع بر روی بدن خالکوبی می شوند. تاتو توسط سیستم های ویژه تاتو صورت می گیرند.

•تاتو روی دست

تاتو بر روی دست معمولا دارای هواداران زیادی است بدین علت دارای مدل های متنوع با مفاهیمی متنوع است. اکثر اشخاص دوست دارند تا مدل مدنظر خود را بر روی مچ یا بازوی خود اعمال نمایند.‌ اکثر مدل و طرح ها که بر روی دست اجرا می شود می تواند علائم دوست داشتن یا عاشق و معشوق باشند.

نشانه های مطلوب برای تاتو بر روی دست بانوان نظیر اسمال، فونت های مفهوم دار، سمبل های ویژه زیر ویرگول، فمینیسم و… می باشد. علائم نامبرده می تواند بر روی بازو، مچ و ساق دست اعمال شوند.

تاتو روی دست آقایان هم می تواند بر روی ساعد، مچ دست و بازو ها صورت گیرد. مرد ها اکثرا دوست دارند سمبل های حیوانات نظیر عقاب، گرگ، عقرب و … را به کار بگیرند.

•تاتو روی پا

از دیگر انواع تاتو بدن می توان به خالکوبی روی پا اشاره نمود. این گونه تاتو برای خانم ها اکثرا بر روی بخش های متنوع پا نظیر مچ پا، ران و ساق پا انجام گرفته می شود. مدل ها و طرح هایی که بانوان برای این نوع تاتو برمی گزینند شامل گل، پرندگان، حیوانات، ستاره، پروانه و … می باشد.

مردها دوست دارند تا در بخش های ران، ساق پا تاتو انجام دهند. مدل هایی که بیشتر مورد توجه آقایان است شامل عقاب، شیر، جغد، اشکال هندسی و یا شخصیت های مشهور می باشد.

•تاتو روی گردن

این گونه تاتو اکثرا در میان قشر های جوان هوادار دارند و همانند بخش های متنوع بدن از طرح و مدل های متنوعی برخوردار است که می توان آن ها را به واسطه سیستم تاتو بدن خالکوبی نمود.

•تاتو روی سینه

از دیگر انواع تاتو بدن می توان خالکوبی روی سینه را نام برد. این نوع تاتو معمولا در میان آقایان محبوب بوده و از طرفدار های بسیاری برخوردار است و آنها می توانند مدل مدنظر را روی کل سینه یا سمت چپ یا راست خالکوبی نمایند. معمولا طرح هایی که آقایان دوست دارند بر روی سینه خود تاتو نمایند گرگ یا عقاب می باشد.

تاتو : قرار گرفتن مواد رنگی با منشاء خارجی در زیر پوست باعث تغییرات رنگی می شود که این حرکات را خالکوبی یا تاتو می نامیم .

انجام تاتو یا خالکوبی می تواند به دلیل یک رفتار فرقه ای و مذهبی و یا به خاطر زیبایی و یا جهت یک عقیده خاص و خیابانی باشد .

انجام تاتو

تاتو انواع مختلف و كاربردهاي متنوعي دارد. مي توان از يك منظر تاتو را تنها روشي براي تزيين، نشان دادن وابستگي شخص به گروه يا عقيده اي خاص، تنوع طلبي، آرايش دائمي و… دانست؛ اما از منظري ديگر مي توان تاتو (تتو) را راهي براي پوشاندن و از بين بردن نقايص مختلف مانند نقايص مادرزادي يا اكتسابي دانست.

اگر چه در ايران تاتو كردن، حتي از نگاه يك روش درماني باز هم توسط پزشكان انجام نشده و يا بسيار به ندرت انجام مي شود، اما نمي توان منكر فوايد درماني تاتو براي افراد نيازمند شد.”

رزرو وقت تاتو بدن / ثبت نام کلاس تاتو :

09120854963