آموزش تاتو | آموزش تاتو بدن

 

    آموزش تاتو بدن در حقیقت گونه ای چاپ روی بدن می باشد که در آن مدل یا طرحی را به واسطه جوهر به صورت دائم یا غیر دائم در بخش درم پوست تولید می کند و رنگدانه پوست را متحول می سازد. تاتو بدن متشکل از ۳ گروه بسیط می باشد: فقط تزئینی بدون هیچ گونه معنا و مفهوم خاصی، سمبلیک و تصویر. تاتو طرح یا تصویری است که به شکل دائمی بر روی پوست بدن ایجاد می شود.

این نقوش می تواند به شکل دائمی روی بدن شخص دوام داشته باشد، آموزش تاتو بدن به صورت حرفه ای می تواند یکی از آموزش های خوشایند و پر درآمدی باشد که این مسئله باعث شده اشخاص بسیاری به این هنر گرایش و علاقه داشته باشند. افزون بر اینکه طرح ها، مدل ها و نقوش تاتو بسیار زیاد می باشند رنگ های آنها هم از تنوع زیادی برخوردار می باشند.

این رنگ ها حاوی سیاه، قرمز، قهوه ای می باشد. این رنگ ها توسط ابزارآلات تاتو و سیستم آن به زیر سطح پوست فرد تزریق شده و این عمل سبب دوام بیشتر مدل و نقش بر روی بدن می شود.

علل آموزش تاتو حرفه ای و انجام آن

  آموزش تاتو در گذشته های دور فقط مورد توجه اشخاص یاغی و نافرمان بوده است و معمولا همه مردم دید مثبتی به آن نداشتند. ولی در حال حاضر و دنیای مدرن امروز دیگر آن دیدگاه منفی برای انجام تاتو روی بدن وجود ندارد. هنگامی که افراد مشهور نظیر بازیگران و ورزشکاران بر روی بدن خود از تاتو استفاده می کردند جوانان گرایش بیشتری به اعمال آن پیدا می کردند و مردم هم از دید منفی خود نسبت به این موضوع دست کشیدند.

آموزش تاتو بدن و اعمال آن امروزه فقط برای اشخاص نافرمان نیست اکثر افراد برای پوشش دهی جای زخم و برطرف نمودن ایرادات خود از آن بهره می گیرند. ولی این فاکتور ها کمتر به چشم می آیند و اکثرا علت اعمال تاتو بدن همان مد و ظرافت می باشد. آموزش تاتو و اعمال آن نه تنها برای آقایان بلکه برای بانوان هم صورت می گیرد.

بانوان بر روی بدن خویش اقسام طرح ها، اشکال و نقوش را تاتو می نمایند.‌ مسلما اختلافی که تاتو بدن خانم ها با آقایان دارد در سایز آن می باشد. خانم ها اغلب مدل ها و اشکال ریز را تعیین می نمایند ولی آقایان اشکال و مدل های بزرگ را دوست دارند.

قوانین آموزش تاتو بر روی بدن و اعمال آن در ایران و اسلام

اکثر اشخاص اعمال تاتو بدن را خیلی می پسندند ولی از اینکه از لحاظ شرع و اسلام مسئله داشته باشد هراس دارند. به عنوان مثال آنها خیال می کند که وضوی آنها با این تاتو غیر قابل قبول است. ولی بهتر است بدانید که از لحاظ اسلام و شرع هیچ گونه ممانعتی برای انجام تاتو وجود ندارد. چرا که مواد و رنگ تاتو به سطح زیر پوست رخنه نموده و در قشر پوست نیستند.

در ایران معمولا آموزش تاتو از صفر تا صد وجود دارد و انجام آن از لحاظ قانونی هیچ مسئله ای ندارد و آموزشگاه ها به راحتی بدون ایجاد هیچ نوع مشکلی به آموزش و تعلیم خود بپردازند. در کتاب قانون هیچ جرم و جنایتی در این خصوص اسم برده نشده است. فقط تاتو از لحاظ سازمان بهداشت غیر بهداشتی گزارش شده است که بایستی هنگام انجام آن پزشکی در سالن حضور داشته باشد تا این کار کاملا اصولی و بهداشتی انجام گیرد.

انواع بخش های متنوع آموزش تاتو

آموزش تاتو متشکل از ۳ گروه عمده طراحی، لوازم و تکنیک می باشد، می توان بیان نمود هر ۳ دسته به یک میزان عمده و قابل ملاحظه می باشند تا شخص بتواند به یک تاتو کار حرفه ای مبدل شود.

تکنیک تاتو

  همانگونه که مستحضرید طراحی به متد ها و فوت و فن های متنوعی من جمله سیاه قلم، رنگ و روغن، مداد رنگی، پاستل، آبرنگ و… تسهیم می شود. پس بدانید که تاتو بدن هم یکی از فوت و فن های نقاشی است، همانطور که کار کردن با هر یک از این متد ها احتیاج به دانستن اطلاعاتی در همان حیطه می باشد تاتو هم از این قانون مبرا نخواهد بود. آگاهی از تکنیک های تاتو برای یک تاتو کار، عمده ترین قسمت اطلاعات او می باشد.

لوازم تاتو

همانطور که شخص برای نقاشی بر روی کاغذ یا بوم نیازمند لوازم و ابزار آلاتی است و این مسئله بسیار حائز اهمیت است که چه ابزاری برای چه کاری متناسب است لوازم تاتو و استفاده درست از آنها به خصوص در مرکز تاتو بدن دارای اهمیت است. برای مثال در فوت و فن رنگ و روغن برای رنگ کاری قسمتی از آن قلم موی پهن، قلم موی گرد، کاردک و … به کار می برند تا بتوانند به بهترین شکل ممکن طرح دلخواه را بکشند و اطلاع از اینکه کدام ابزار برای کدام بخش ضروری است احتیاج به تبحر ویژه ای دارد. در تاتو بدن هم شخص بایستی بداند از کدام ابزار در چه مواقعی و برای چه طرح هایی استفاده نماید.

طراحی تاتو

احتمالا شخص بدون اینکه مهارتی در خصوص طراحی و نقاشی داشته باشد از هنر تاتو درآمدزایی خوبی داشته باشد ولی اگرچه شخص بخواهد به یک تاتو کار حرفه ای تبدیل شود نیاز است اطلاعات عمده ای در خصوص طراحی و نقاشی داشته باشد. مطمئن باشید اعمال تاتو نه تنها همان نقاشی کشیدن است بلکه یکی از زیر مجموعه های طراحی و نقاشی است. با این اختلاف که به جای استفاده از قلم مو از سوزن و به جای بوم از پوست مشتری استفاده می نمایید.

شیوه یادگیری و آموزش تاتو بدن

هنر تاتو بدن یکی از کهن ترین و قدیمی ترین هنر ها می باشد که امروزه به صورت گسترده ای رواج یافته است و به وسیله تاتو کاران اعمال می شود و یا در ادوار آموزش تاتو در مطلوب ترین مراکز آموزش داده می شود. تاتو در مجموع به صورت دائم یا موقت بر روی بخش های مختلف بدن صورت می گیرد.

همانگونه که میدانید یکی از اقسام تاتو، تاتو موقت با حنا می باشد که بر روی بدن شخص مدل مدنظر طراحی شده و آن را انجام می دهند. در ادوار آموزشی تاتو موقت عواملی نظیر تلفیق مطلوب آب با حنا، زمان مطلوب خشک شدن حنا، شیوه های خشک نمودن حنا، حرکت درست قلم بر روی طرح، آموزش نسبت تلفیق مواد کاربردی و شیوه مراقبت از مواد در نظر گرفته می شود. از دیگر اقسام تاتوی موقت که در دوره های آموزشی مورد توجه واقع می شود به کارگیری از اسپری رنگ پوست می باشد.

اجرای تاتو موقت

در این متد از تجهیزات ویژه گران قیمتی استفاده می شود. اجرای تاتو موقت توسط اسپری به هیچ عنوان برای اشخاص به صرفه نخواهد بود. اجرای این عمل به وسیله اسپری رنگ، جوهر مخصوص و شابلون هایی در سایز و طرح متنوع انجام می گیرد. اشخاص بایستی مواظب باشند که به هیچ عنوان اسپری های مختص پارچه را به کار نبرند .

در به کارگیری از اسپری ها حتما به تاریخ انقضای آنها توجه نمایید.‌ سایر تاتو های موقت شامل تاتو موقت برچسبی، عکس برگردان، برچسب تاتو موقت می باشند. اکثرا از تاتوی موقت برای ظرافت و زیبایی استفاده می نمایند این در صورتی است که تاتوی دائم برای افرادی اغلب استفاده می شود که دارای جای سوختگی، رد بخیه، لک بدن و… هستند.

آموزش کار با دستگاه تاتو بدن

 

عمده ترین وسیله ای که آموزش تاتو بدن به وسیله آن اجرا می شود دستگاه تاتو می باشد. تاتو آرتیست ها باید حتما اطلاعات لازم از شیوه کار و تنظیم این سیستم را در دوره های آموزشی به خوبی فرا گیرند. من جمله سیستم های تاتو می توان کویل و مگنتی را نام برد که یکی از پر استفاده ترین دستگاه ها به حساب می آید و برای خط انداختن به کار برده می شود.

دستگاه های تاتو معمولا از برند ها و مارک های مختلفی برخوردار نیست، به آسانی و با استفاده از دفترچه راهنمای آنها می توان این وسیله را تنظیم نمود. کار با این وسیله در دوره ها، آموزش و تعلیم داده می شود. یکی دیگر از دستگاه هایی که برای انجام تاتو از آن استفاده می شود روتاری می باشد که اکثر برای سایه زنی به کار برده می شود.

این سیستم از صدا، نیرو و وزن کمتر همچنین هزینه بیشتری در قیاس با دستگاه کویل می باشد. کارایی عمده دستگاه ها تاتو که در ادوار آموزش تخصصی تاتو بدن تعلیم داده می شود عقب و جلو نمودن سوزن آن است بدین صورت که رنگ را میان قشر اول و دوم پوست به کار می برند دستگاه روتاری از تنظیمات سخت و ویژه ای بهره مند نیست و شیوه کار با آن خیلی راحت است.

آموزش اقسام سوزن تاتو بدن

  برای تاتو بدن معمولا از سوزن های متنوعی استفاده می شود که در به شرح هر کدام خواهیم پرداخت:

سوزن سرگرد

قرار گیری این سوزن ها به شیوه گرد می باشد و برای این سوزن ها سرپلاک R به کار برده می شود.

RL

این گونه سوزن معمولا برای خط اندازی به کار برده می شود و هر چه قطر خط ها بیشتر باشد بایستی سر بیشتری به کار گرفت. توصیه می شود سر سوزن شماره ۹ را زیاد به کار نبرید. سوزن ها در این مدل چسبیده به هم و در نزدیکی هم قرار دارند. این گونه سوزن ها برای سایه زنی و پر نمودن بخش های کوچک به کار برده می شود. بهتر است از سر سوزن ۹ زیاد استفاده نشود و برای قشر های بزرگتر سوزن ها تخت به کار برده شود. در این مدل سوزن ها به فاصله در کنار هم واقع شده و اندکی از هم دور می باشند.

سوزن های سر تخت

قرار گیری این سوزن ها در کنار هم به شیوه تخت می باشد و برای این گونه سر پلاک F به کار برده می شود.

سوزن F

در این مدل سوزن ها در یک مسیر به صورت تخت به هم متصل شده اند و از این سوزن ها برای سایه های یک نواخت استفاده می شود. برای سایه کم رنگ و روشن مورد استفاده واقع می شود.

سوزن M1

در این نوع، سوزن های تاتو به شکل دو رج سوزن تخت جداگانه و با فاصله از هم قرار گرفته اند که برای پر نمودن یا سایه زنی استفاده می شود. توصیه می شود از این گونه سوزن برای سایه های نا مرتب و تیره به کار برده می شود هر چه بخش مدنظر بزرگتر باشد از شمار سر بیشتری باید استفاد نمود.

سوزن M2

در این نوع، سوزن ها به شیوه دو رج سوزن تخت متصل به هم و در کنار هم چیده شده اند که برای سایه زنی مورد استفاده قرار می گیرد. توصیه می شود از این نوع برای سایه های خیلی تیره و مرتب استفاده نمود، هر چه میزان بخش مد نظر بزرگتر باشد از سر بیشتری استفاده می شود.

آموزش تاتو بدن در منزل

آموزش تاتو بر روی بدن بدون حضور در کلاس های متنوع با هزینه های سرسام آور و پیمودن مسافت های غیر قابل تحمل نیز مقدور است. اکثر آموزشگاه ها و مراکز آموزشی در این حیطه مبادرت به برگزاری ادوار آموزشی با سطح کیفی بالا و با بکارگیری از فیلم و اینترنت نموده است.

به آسانی می توان این فیلم های آموزشی را در سایت های معتبر با سرعت های استاندارد دریافت و با چند بار مشاهده آنها به تبحر ویژه ای دست یافت. همچنین می توان در منزل در کلاس های آنلاین شرکت نمود و با حداقل هزینه ممکن این دوره ها را به پایان رساند و آموزش لازم را فرا گرفت.

 

آموزش تاتو بدن به شیوه رایگان

برای یادگیری تاتو بدن با حداقل هزینه و یا به شیوه رایگان می توان از کانال های تلگرام، اینستاگرام، فیسبوک و وبلاگ و… استفاده نمود. این رسانه های مجازی اکثرا در حیطه tattoo training بر روی بدن نقش موثر و چشمگیری دارند و به عرضه مباحث اثر بخش در چارچوب کامنت، عکس، فیلم، دیاگرام، صوت و… به آموزش شیوه اجرای تاتو می پردازند. عضو شدن در این مسیر های آموزشی معمولا هزینه ای نخواهد داشت و با به کارگیری همیشگی از مباحث آموزشی آنان می توان با استنباط جامع در این حیطه مهارت لازم را به دست آورد.  

آموزش تاتو به چه نحوی می باشد؟

این تکنیک پر طرفدار به ایجاد طرح ها و مدلهای گوناگون روی پوست صورت و بدن در ابعاد مختلف می باشد که بصورت دائمی است.

آموزش تاتو به چند بخش تقسیم میشود؟

این آموزش به سه بخش تکنیک تاتوکار،لوازم مورد نیاز و طراحی تقسیم میشود.

آیا میتوانم آموزش های تاتو بدن را بصورت رایگان یاد بگیرم؟

بله با جستجو در سایتهای تخصصی تاتو و همچنین کانال های تلگرام یا پیج های اینستاگرام میتوانید آموزش های مربوط را یاد بگیرید.

آیا آموزش تاتو بدن بصورت عملی انجام میشود؟

در ابتدا این آموزش ها بصورت تخصصی توسط استاد تاتو آموزش داده میشود و بعد از آن توسط هنرجوها و زیر نظر استاد انجام میشود.

شهریه کلاسهای آموزش تاتو بر چه اساسی تعیین میشود؟

میزان شهریه بر اساس نوع کلاسها در سه بخش خصوصی،نیمه خصوصی و گروهی تقسیم و تعیین میشود.

آیا آکادمی تهران تاتو بهترین مرکز در زمینه آموزش تاتو میباشد؟

با توجه به اینکه اموزش توسط اساتید بین المللی خانم و آقا انجام و در پایان آموزش مدرک بین المللی آکسفورد داده میشود آکادمی تهران تاتو در این زمینه بهترین میباشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code