تورم، خارش، سوزش و درد از مهمترين عوارض تاتوکردن است :يک متخصص پوست با بيان اين که تورم، خارش، سوزش، درد و ايجاد حساسيت به مواد رنگي از مهمترين عوارض تاتوکردن است، گفت: انجام اين روش زيبايي بدون رعايت اصول بهداشتي خطر ابتلا به ايدز، هپاتيت و بيماري‌هاي عفوني را در پي دارد.

تورم، ايجاد ضايعات برجسته ريز و درشت، خارش، سوزش و بروز درد در در محلي که ماده تاتو در آن تزريق شده است از عمده پيامدهاي تاتو و علت مراجعات بعدي اين افراد به پزشک است.

در برخي مواقع ممکن است بعد از گذشت چند ماه يا حتي چند سال از تزريق ماده تاتو، بدن شروع به واکنش بر ضد رنگ دانه وارد شده کند که اصطلاحاٌ به آن راکسيوم گفته مي‌شود.

گاهي از روش‌هاي دارويي مانند تجويز پروتن‌هاي خوراکي يا تزريقات متعدد و در مواردي که به هيچ يک از روش‌هاي فوق پاسخ ندهد خارج کردن ماده رنگ دانه از بدن براي رفع عوارض تاتو استفاده مي‌شود.

تاکيد بر انجام تاتو در مراکز مجاز با رعايت اصول بهداشتي و توسط يک فرد باتجربه گفت: عدم رعايت نکات بهداشتي در تاتو کردن و استفاده از سوزن‌هاي مشترک ممکن است سبب انتقال عفونتهاي ويروسي مانند ايدز، هپاتيت، بيماريهاي ميکروبي، عفوني و حتي بيماري سل شود.

تنها به کساني که ايرادهايي در پوست بدن يا صورتشان وجود دارد که براي از بين بردن آنها هيچ روش پزشکي ديگري امکان پذير نباشد، انجام تاتو را توصيه مي‌کنيم.

گاهي اوقات قسمت‌هايي از پوست کاملا بي‌رنگ بوده يا در مواردي به دليل جراحي يا ايجاد زخم قسمتي از خط لب از بين رفته باشد و با هيچ روشي نتوان اين قسمت‌ها را به رنگ عادي برگرداند كه در اين موارد توصيه به خالکوبي مي‌شود.

زنان در ناحيه صورت، چشم و لب و ابرو رغبت بيشتري براي انجام تاتو دارند اما در مردان خالکوبي بيشتر در ناحيه بازوها، سينه و پشت ديده مي‌شود.

اين عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران اظهار داشت: عدم اعتماد به نفس يا اعتماد به نفس پايين در کنار نواقص ظاهري يکي از مهمترين علل مراجعه و تمايل افراد براي انجام خالکوبي‌هاي وسيع است. اين گروه قصد دارند که با انجام اين کار جلب توجه کنند.

اين افراد به دليل اينکه ديدگاه خوبي نسبت به خود ندارند، سعي مي‌کنند با انجام تغييرات ظاهري تصوير مطلوب‌تري از خود ارائه دهند. اين مسئله در مورد افرادي که اقدام به سوراخ کردن قسمتهاي مختلف بدن و آويزان کردن اشياي مختلف از خود مي‌کنند نيز صادق است.

آکادمی تهران تاتو با کادری مجرب و حرفه ای ، محیطی سالم  و ابزار پیشرفته برای اجرای و آموزش تمامی سبک های تاتو از جمله تاتو بدن ، تاتو صورت ، ميكروپيگمنتيشن ، میکروبلیدینگ ، فيبروز ابرو و … در خدمت شما عزیزان است.

Rate this post